Kurumsal Sitede Neler Olmalıdır

Eyüp web tasarım yapan firma

Kurumsal Sitede Neler Olmalıdır


Kurumsal siteler işletmenizi bir üst kademe çıkarmak için yapılan web sitelerdir. Kurumlara özel olarak hazırlanır ve işletmenize hem reklam kaynağı, hem ürün satış vb. imkanlar sağlar. Günümüzdeki her kurumun mutlaka bir web sitesine sahip olması gereklidir. Kendinize kurumsal site yaptırmak istiyorsanız ORJİNAL BİLİŞİM olarak size özel kurumsal web sitesi tasarımı hazırlama hizmetimizle ilgili detaylar vermek istiyoruz. Peki kurumsal sitede neler olmalıdır? Makalemizin devamında alt başlıklar ve maddelerle bu soruyu yanıtladık.


Özgün İçerik

Özgün içerik bu işin kilit noktalarından birisidir. Google, kendisine bir şey katmayan ve özgün olmayan içerikli siteleri aşağıya çeker. Kurumunuza özgün içerikler bulun ve bu içerikleri sitenizde yer verin.

Kurumsal sitenizin aynı zamanda ilgi çekmesi gerekir. Özgün içerikler müşterinin dikkatini çekmenin en iyi yollarından birisidir. 

Zengin Görsellik Ve Video

Görseller insan zihninin dikkatini çeker. Sitenizi zengin görsellerle donatmak müşterinin ilgisini çekme açısından iyi bir taktiktir. Aynı zamanda ürünlerinizin, çalışma ortamınızın, işyerinizin fotoğraflarını sitenizde paylaşabilirsiniz.

Sitenize eklediğiniz videolarla müşterinizin sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Google, kullanıcıların sitelerde geçirdikleri vakide göre değerlendirme yapar ve sitenizi üst sıralara çıkarır. Bu sayede müşteriniz arama yaptığında sizi ilk sırada görür ve tıklar.

Kullanılabilirlik

Sitenizin kullanılabilirliği çok önemlidir. Müşteri çok yavaş çalışan bir siteyi kullanmakta zorluk çeker ve bir, iki denemeden sonra site açılmazsa pes eder ve çıkar. Sitenize görsel ve video eklemeden önce mutlaka optimize edin. Bunun için hazır siteler var onları kullanabilirsiniz.

Sitenizi Mobile Uyarlayın

Sitenizi mobile uyarlamak çok önemlidir. Her müşteri bilgisayar aracılığı ile sitenize giriş yapmaz. Mobil platformdan bir sürü kullanıcı sitenize girecektir. Mobile uyarlanmamış bir site düzgün çalışmayacaktır ve görsel kalitesi kötü olacaktır. Mutlaka mobile uygun yapın.

Müşteri İle İletişim Ve Sosyal Medya

Sitenizde müşterilerin kurumunuzun iletişim bilgilerini görebileceği bir bölüm olması zorunludur. Eğer iletişim bilgileri bölümü olmazsa müşteri sizinle iletişime geçemez ve bu da sizin aleyhinize olur.

Sosyal medya hesaplarınız da bu bölümde olabilir. Böylece sosyal medya hesaplarınıza takipçiler gelebilir.

SEO

SEO, kısaca sitenize Google’da üst sıralara çıkartan bir hizmettir. Kurumsal sitenizde mutlaka bulunması gereken bir özelliktir. Üst sıralara çıktıkça daha fazla müşteri sizin sitenizi görecek ve tıklayacaktır. İstanbul SEO Ajansı olarak firmanızın kurumsal sitesi için özel SEO hizmeti sunuyoruz.

Umarız “Kurumsal sitede neler olmalıdır?” sorunuzu cevaplayabilmiş ve size yardımcı olabilmişizdir…

Orjinal Bilişim size çok yakın.
Arayın görüşelim.
Size uygun çözümler üretelim
0 552 798 84 86

Web adresimiz: www.orjinalbilisim.com
Tel: 0 552 798 84 86
Hemen Ara