Google Haritalarda Bulunmanızın Önemi

Google Haritalarda Bulunmanızın Önemi


Google Haritalarda bulunmanızın önemi kapsamlı bir konudur. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın “Google Haritalar” uygulamasında işletmenizin yer alması rakiplerinizin birkaç adım önüne geçmenizi sağlayacaktır. Google’ın bu hizmetinden nasıl yaralanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız “Google Haritalarda İşletme Kaydı Yapma” adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Google Haritalarda bulunmanızın önemini ve işletmenize sağlayacağı avantajlara bu yazımızda yer verdik.


Sanal Ortamda İşletmenizi Tanıtın

Google Haritalar tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra işletmenizi sanal ortama taşıma yolundaki ilk adımı atmanıza yardımcı olur. Eğer halihazırda bir web siteniz varsa sitenizin linkini Google Haritalar sayfanıza ekleyebilirsiniz. Eğer web sayfanız yok ise Orjinal Bilişim olarak işletmenize kurumsal web sitesi yapalım ve sizi rakiplerinizin önüne geçirelim.

Hizmet Ve Ürünlerinizi Tanıtma Fırsatınız Olur

Google Haritalarda bulunmanızın önemini yansıtan faktörlerden birisi de hizmet ve ürünlerinizi tanıtma imkanı tanımasıdır. Google Haritalar, sayfanıza görsel ekleme imkanı sağlar. Bu imkanla ofisinizin, ürünlerinizin, hizmetlerinizin, şirketinizin fotoğraf veya tasarımlarını sayfanızda paylaşabilirsiniz. Bu özellik doğru kullanılırsa müşterinin işletmeniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. 

Kolaylıkla Bulunabilirsiniz

Google Haritalarda bulunmanızın önemlerinden birisi de, işletmenizin özellikle konumunu müşteriye tam olarak iletmenizi ve hızlı yol tarifleriyle nasıl ulaşım sağlayabileceğini göstermesidir. Müşteriler her an sizi haritasında görebilir ve ulaşım sağlayabilir. Bu Google Haritalarda bulunmanızın en büyük avantajlarından birisidir.

Müşterilerden Yorumlar Ve Değerlendirmeler Alabilirsiniz

Google Haritalarda müşteriler işletmenize yorum ve değerlendirme yapabilir. Yorumlar bölümü işletmenizin Google Haritalar sayfasında alt kısımlarda bulunur. Müşterilerin yaptığı yorumlara cevap verebilirsiniz. Bu da müşterilerin işletmenize ve kendilerine ne kadar önem verdiğinizi anlamalarını sağlar. Ayrıca müşteriler size beş yıldıza kadar değerlendirme yapabilir. Ortalama yıldız puanınız ne kadar yüksekse işletme sayfanız o kadar üst sıralara çıkacaktır.
Eyüp Alibeyköy’de bulunan Orjinal Bilişim olarak işletmenize hem kurumsal web tasarım hizmeti veriyor hem de bunun yanında Google Haritalarda işletmenizin kaydını yapıyoruz.

Orjinal Bilişim size çok yakın.
Arayın görüşelim.
Size uygun çözümler üretelim
0 552 798 84 86

Web adresimiz: www.orjinalbilisim.com
Tel: 0 552 798 84 86
Hemen Ara