Firmaların Sosyal Medya Profilleri Nasıl Olmalıdır

firmaların sosyal medya profilleri nasıl olmalıdır

Sizin de bildiğiniz gibi sosyal medya, günümüzde firmaların reklam veya satış için kullandıkları platformlar haline gelmiştir. Neredeyse bütün firmaların sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Bu makalede “Firmaların sosyal medya profilleri nasıl olmalıdır?” sorusunu sizin için cevapladık.

Sosyal Medya Profili Nedir?

Sosyal medya profili, hesap sahibinin sunmak istediği bilgileri bulunduran alandır. Bu alanı diğer kullanıcılar görebilir. Firmanızı tanıtacak olan bu alan, işletmenizi yansıtır. Profilinizi gören müşterileri çekmek için profilinize özen göstermeli ve ilgi çekici özgün içerikler sunmalısınız. 
 

Aşağıdaki alt başlıkları takip ederek siz de firmanızın sosyal medya profilinizi özgün ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Kullanıcı Adı Seçme  Firmaların Sosyal Medya Profili

Kullanıcı adı, profilinizin üstünde gözükecek sanal adınızdır. Diğer kullanıcılar kullanıcı adınızı görebilir bu yüzden kullanıcı adınızı seçerken dikkat etmelisiniz. Ekibimizin önerisi, sade ve tam olarak sizi yansıtan bir kullanıcı adı seçmek. Mesela firmanızın adını yazmak gayet güzel bir başlangıçtır. 

Bazı kullanıcılar firma adı yerine tam olarak firmanın amacını kullanıcı olarak belirtebiliyor. Örneğin; “ucuza_kaliteli_ayakkabı”, “en_komik_postlar”, “en_iyi_futbol_malzemeleri” vs.

Profil Resmi firmalarin-sosyal-medya-profilleri-2

Profil resmi, profilinizde bulunan küçük resimdir. Profil resmi kesinlikle boş bırakılmaması gereken bir bölümdür. Profil resmi seçmenin bir çok farklı taktiği vardır. Direk olarak hedef kitlenin ilgisini çekecek resimler veya kullanıcıların kendi resimleri gibi. Bir firma profili söz konumuz olduğu için kendi logonuzu koymanızı tavsiye ediyoruz. Ama eğer bireye ait bir hesap söz konusu ise mutlaka kişiye ait güzel bir fotoğraf koymak ve arada bir bu fotoğrafı değiştirmek çok faydalıdır. Bu durum ziyaretçilerinizle etkileşiminizi arttıracaktır.

Açıklama Kısmı ( BIO ) firmalarin-sosyal-medya-profilleri

Açıklama kısmı, firmanızı ve hitap ettiğiniz sektörü açıklamanızı sağlayan bölümdür. Bu bölüme firmanızı tanıtabilir, sektörünüz hakkında bilgi verebilir veya ürünlerinizden genel olarak bahsedebilirsiniz.

Sosyal medyada beş saniye kuralı vardır. Profilinize giren bir müşteriyi beş saniye boyunca hesabınızda ve profilinizde tutmanız gereklidir. Profilinizi ilgi çekici bir hale getirmek bu yüzden önemlidir. Bu kuralı uygulamak algoritma açısından önemlidir.

Sloganınız Olsun firmalarin-sosyal-medya-profilleri

Bir slogan belirleyin. Firmanızı anlatan, müşterilere güven veren, tecrübenizi yansıtan bir slogan seçmek sizin için en iyisi olacaktır. Sloganınız altı veya yedi kelimeden oluşmalı. Ayrıca sloganınız ziyaretçilerinizi harekete geçirecek fiillerden oluşmalıdır. “Hemen satın al, kaçırmayın, son kampanya…” gibi…
Örnek bir slogan şu şekilde olmalıdır: “20 Yıldır En Güzel Tulumbaları Sizlere Sunuyoruz”
 

Bütün Sosyal Medyalarda Profil Açın

İnternet üzerindeki en popüler olan sosyal medya platformlarında profil açmanızı öneriyoruz. Müşterinin hangi platformdan sizi bulacağını bilemezsiniz. Bu yüzden olasılıkları arttırmak en iyisidir. Ayrıca eğer web siteniz varsa bütün sosyal medya araçlarında hesabınızın olması web sayfanızın da Google aramalarında üst sıralara çıkma ihtimalini arttıracaktır.

Her platforma aynı bilgileri girmenizi öneriyoruz.

Olabildiğince Özgün İçerikler Paylaşın

Profilinize giren müşterileri hesabınızda tutmak için özgün ve ilgi çekici içerikler paylaşmalısınız. Sektörünüzle ilgili özgün içerikleri bulmak size kalmış bir iş. Göndereceğiniz paylaşımları olabildiğince kaliteli yapmaya çalışın. 

İçerik Paylaşım Zamanını Belirleme firmalarin-sosyal-medya-profilleri

İçerikleri olabildiğince takipçilerin sosyal medyada daha çok zaman geçirdiği vakitlerde girmeniz etkileşiminizi arttıracaktır. Örneğin 20:00 girilen bir içerik, öğle vaktinde girilen bir içeriğe göre daha çok görülecektir. Ancak bu durum sektörünüze göre bazen değişkenlik arz edebilir. Bunun için sosyal medya aracınızın istatistikler bölümünden hangi saatlerde takipçilerinizin daha çok paylaşımlarınızı gördüğünü analiz ederseniz siz de bir çıkarımda bulunabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam Verme

Sosyal medya hesaplarınızdan sponsorlu reklamlar vererek daha fazla kişiye ulaşarak hizmetlerinizi tanıtma veya ürünlerinizi satabilirsiniz. Ancak reklam ayarları ince işçilik ister. Eğer dikkatli bir şekilde ayar yapmazsanız, reklamlarınızı hedef kitleye gösteremez ve verim alamazsınız. Bu durumda reklam giderleriniz sizi zor durumda bırakabilir. Reklam vermek için profesyonel yardım almalısınız.

ORJİNAL BİLİŞİM olarak firmanıza profesyonel sosyal medya yönetimi hizmetimizden faydalanmak için bize form veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

“Firmaların Sosyal Medya Profilleri Nasıl Olmalıdır?” Sorusunun cevabını verebildiğimizi düşünüyoruz. İyi günler, iyi çalışmalar dileriz.

ORJİNAL BİLİŞİM

 
Hemen Ara